ÇATI ONARIM

ÇATI ONARIM
Değişen dünya iklimi, yaşanan doğa olayları  insanların hayatlarını bile olumsuz yönde etkilemektedir. Hiç şüphesiz bu yaşananlardan tek etkilenen insanlar değil. Konutların tacı olarak da nitelendirilen çatılar da bu yaşanan olaylardan en ağır şekilde etkilenmektedir. Yağan yağmurlar, karlar, dolular, çıkan rüzgar ve fırtınalar, kayaları bile parçalamaya gücü yeten gece ve gündüz sıcaklık farklılığı ve daha arttırılabilir neler neler … İşte tüm bunların hepsi çatıları olumsuz yönde etkilemektedir. Aşırı derecede bu olumsuz olaylara maruz kalan çatılar eskimekte ya da kullanılmaz hale gelmektedir. 
Bu durumlarda ne yapılmalı? Çatılar bu hale geldikten sonra yapılacak ek şey vardır o da çatı onarım adı verilen onarımdır. Eğer çatılara gerekli ilgi gösterilmezse harcıyor olduğunuz enerji miktarı hızlı bir artış gösterme telaşına girer. Çatı onarım bir binanın temeli kadar öneme taşımaktadır. Sağlam olmalıdır. Onarımı yapılmalıdır.
Çatı onarım kimler tarafından  yapmalıdır? Çatı onarım dediğimiz gibi hafife alınmayacak kadar ciddi bir durumdur. Konunun uzmanı değil iseniz kesinlikle ve kesinlikle çatı onarım yapmaya çalışmayın. Her konunun her işin bir uzmanı vardır. Sizde bu işi uzmanına bilenine devredin. Bırakın onlar yapsın.
Çatı onarımı yapılmaz ise ne olur? Çatı onarım gerekli durumlarda zaman kaybedilmeksizin mutlaka yapılmalıdır. Yoksa çatının onarımının yapılması gerekilen çok küçük bir kısım iken gün geldiğinde tamamı olabilir. Konutun içerisine hava, su sızıntısı olabilir. Buna bağlı olarak su sızıntısının olduğu tavan ve duvarlarda çok kısa sürede kabuklanma, rutubetlenme ve çürüme olması kaçınılmazdır. Sorun çözülebilecekken çözülmemesi durumunda konutun tamamına kabuklanma, rutubetlenme ve çürüme sorunları bulaşacaktır. Bu sağlıksız bir ortam yaratır. İnsan doğası gereği bu tür rutubet ce çürüme kokularına, görüntüsüne tekamül edemez. En sonunda tüm konut yaşanılmaz bir hale gelir. Boyama ya da sıva asla kalıcı bir çözüm olmaz. Sorun baştan çözülmedikçe başka bir şey asla çözüm olmaz.
Bütün mesele çatı onarım olayıdır. Mutlaka sorun en başta iken çözülmelidir. Uzmanlar, bilir kişiler sizlere mutlaka yardım edecektir.  Onlar sadece 5-10 dakikalık bir incelemenin ardından kolları sıvayıp sizi rahata ulaştıracaktır.

KATEGORİLER

0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ