çatı tamiri

Çatılar, bina inşasının en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer rüzgâr gibi durumlardan korur. Çatılar taşıyıcı kısımları taşıdığından dolayı yıpranmış olan kaplamalarla değiştirilmesi mümkün olmaktadır. Bir çatı yıprandığı zaman tekrar yenisini yapmak her zaman mümkün olmamaktadır. Hem maliyet yüksek olur hem de tekrar yenisini yapmak meşakkatli ve zaman alıcı olmaktadır. Yıpranmış malzemelerin yenisi ile değişimi hem daha kolay, hem daha uygun maliyetli olarak karşımıza çıkar.

“Çatı tamirlerinde” ilk önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri gibi yapılar, tüm çatı elemanları uzman bir ekip tarafından en ince detaylara kadar dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Çok hasar alan çatılarda, tadilat yapılsa bile hiçbir verim alamayacak durumda olan çatıların hasarlarını onarmak yerine yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır.

“Çatı tamiri” durumunda dikkat edilecek olan bir diğer unsursa kullanılan malzemelerin CE belgeli ve de TSE belgeli olmalıdır. Çatı yapımı veya yenilenmesi durumunda kullanılacak olan yalıtım ya da kaplama malzemeleri proje veya detaya göre kullanım sağlamalı ve detay yoksa eğer, malzeme imalatçıların teknik kılavuz ve bilgilendirilme broşürlerinde tavsiye ettiği şekilde uygulanmalıdır.

Çatı yapımı uygulanmasında çalışan elemanlar kişisel koruyucu donanımlara sahip olmalı, malzemelerin ve ortamın güvenliği sağlanmalıdır. Uygulamada şaloma adlı ürün kullanılacaksa mutlaka ve mutlaka yangın tüpü bulundurulmalıdır. Önlem alınmazsa olumsuz sonuçlara neden olabilir.

“Çatı tamiri” yaptırılacak olan yer, profesyonel ekip tarafından iyi analiz edilmeli ve de keşiften sonra tamir mi yoksa yerine yenisinin mi yapılmasının daha doğru olacağı iyi analiz edilmelidir. Tamir yapılması gereken yerlerin iyi tahmin edilmesi, yerine kullanılacak malzemenin en az ilk günkü kadar dayanıklı ve sağlam olacağını bilmek gerekir. Bazı durumlarda en küçük hasar bile olsa çatının komple değişimi gerekmekte, bazı durumlarda da ufak bir tamiratla halledilmektedir.

Çatı yapımında da tamiratında da profesyonel ekiplerce çalışmak hem keşfin sağlıklı ve kaliteli olmasını sağlar hem de cebinizi yormadan uygun metotlarla kazançlı çıkmanıza yardımcı olmaktadır. “Çatı tamiri” önemli bir ayrıntıdır, kesinlikle bilirkişilerle çalışmak dayanıklı ve sağlam çatılarınıza kavuşmanızı sağlar.

KATEGORİLER

0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ