hafif çelik yapı

Galvanizli hafif çelik konstrüksiyon yapı teknolojilerinin kullanıldığı lüks olarak belirtilen hafif çelik yapılar, estetik görünümleri ile fark yaratmaktadır. Üstün teknoloji ve imalat güvencesi ile alanında  profesyonel ekiple sahip olan firma ile birlikte müşteri talepleri de göz önüne alınarak, hafif çelik yapı çözümleri ile dayanıklı yapılar kurulabilir.

“Hafif çelik yapılarda” bilinmesi gereken şey ısı ve ses izolasyonunda düşünülerek ilk başta yapılacakların hazırlanmasıdır. Analizler sonucunda ortaya çıkan raporla, yapı bileşenlerini detaylandırarak hafif çelik yapıyı inşa etmeye başlanabilir. Özelliği estetik görünüşü ve maliyetidir.

“Hafif çelik yapı” özelliklerini detaylandıracak olursak ses ve ısı izolasyonun sağlamasıdır bu diğer yapılarda bu kadar detaylı değildir. Enerji tüketimi maliyetlerini düşürmesi de bir başka önemli bir ayrıntısıdır. Çelik yapıların hep dayanıklı oluşundan bahsediyoruz hep. Hafif çelik yapılar da depreme dayanıklı ve kurulum süresi de oldukça hızlıdır. Kurulumun hızlı olması da tercih sebeplerinden bir tanesi halini almıştır. Hafif çelik yapı her zaman çevre dostudur. Geri dönüşümlü oluşu çevre dostu olmasına etkendir. İnşaat süreci boyunca maliyetleri düşürmekte, sürdürülebilir çözümler sunmaktadır.

“Hafif çelik yapı” binalarda projelendirme sürecinde ihtiyaçların tespiti için, personel sayıları binaların kullanım süresi, ihtiyaç listesi en önemli unsurlar haline gelmektedir. Ofis binalarında iklim koşullarına uygun teknik ve özeliklerde ofis içi konforlar sağlanarak personelin performansı da düşünülerek uygun halde yapılar inşa edilmektedir.

“Hafif çelik yapı” teknolojisinin tercih edilme nedenleri arasında estetiklik, kaba görünmeme gibi fiziksel açılar da bulunmaktadır.

Keşif yapıldıktan sonra uygulanan raporlamalarda hafif çelik sistemi uygulaması proje statik hesaplarına uygun olarak hazırlanan çelik karkaslar, çıplak halleriyle şantiyeye sevk edilmekte, sonrasında da çelik karkas montajları tamamlandıktan sonra izolasyon uygulaması ve ardından iç yüzey ve dış yüzey kaplamaları gerçekleştirilir. Nem bariyeri gibi uygulamalar ve detayların tamamı şantiye ortamında tamamlanır. Bina dış yapılarında cephede mutlaka yanmaz estetik cephe uygulaması yapılmaktadır. Tüm tesisatlar sıva altı olarak projelendirilmekte ve sonrasında müşteriye anahtar teslim olarak teslim edilmektedir. Günümüzde hafif çelik yapılar estetik olarak her zaman tercih edilen yapılar haline gelmiştir.

KATEGORİLER

0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon
0532 711 74 23. Çelik Çatı, Çatı Yapımı, Çatı Tamiri, Çelik Konstrüksiyon

SAYFALAR

HABERLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ